Szczeniaki

Aktualnie posiadamy szczeniaki po doskonałych rodzicach.

Matka: Ch.Pl. HARDA z Borowej Strągi (HDA – stawy biodrowe całkowicie zdrowe)

Ojciec: Mł.Ch.Pl. SOKÓŁ z Lipowej Krainy (HDA – ED 0/0 stawy biodrowe i łokciowe całkowicie zdrowe)

UWAGA!

Nie sprzedajemy naszych psów do hodowli nie zrzeszonych w FCI !

Każdy szczeniak wyjeżdżający do nowego domu otrzyma:

– metrykę ZKwP,

– książeczką zdrowia (ewentualnie paszport) ze wszystkimi koniecznymi w jego wieku szczepieniami i odrobaczeniem,

– wyprawkę z karmą na pierwsze dni w nowym domu,

–informację o karmieniu i wychowaniu szczeniaka,

– wsparcie i poradę w dalszym wychowaniu szczeniaczka.

Jeżeli nie masz doświadczenia z tą rasą lub z wychowaniem psa to nie musisz się martwić, udzielimy wskazówek koniecznych do wychowania i prowadzenia psa. Na pomoc możesz liczyć w dowolnym momencie życia psa który pochodzi z Naszej hodowli. Od od ponad 30 lat posługujemy się tym samym numerem telefonu co samo w sobie wiele mówi

Chętnie rozmawiamy o psach tej polskiej rasy. Jeżeli więc chcesz zyskać wiernego przyjaciela na długie lata, rozweselić swoje życie – zadzwoń lub przyjedź do nas.

Rodzicami szczeniaczków są:

Matka: Ch.Pl. HARDA z Borowej Strągi (HDA – stawy biodrowe całkowicie zdrowe) to piękna pokrojowo suka która w ocenach sędziów kynologicznych jest: dorodna, o dobrej i harmonijnej budowie, mocnej kości, dobrym grzbiecie, głębokiej i szerokiej klatce piersiowej, prawidłowym ruchu, doskonałej i stabilnej psychice, świetnej pigmentacji oczu, warg i nosa, długim, prostym i dobrze osadzonym ogonie, doskonałej w gatunki i kolorze szacie okrywowej. HARDA jest matką psa BOHUN-HARDY który jest Zwycięzcą Klubu 2020 (Club Winner 2020), Championem Polski (9 x CWC, 3 x BOB, 2 x BOS), Młodzieżowym Championem Polski (6 x Zw. Mł.) Młodzieżowym Zwycięzcą Polski 2019, Młodzieżowym Zwycięzcą Europy2019.

Ojciec: Mł.Ch.Pl. SOKÓŁ z Lipowej Krainy (FCI) (HDA – ED 0/0 stawy biodrowe i łokciowe całkowicie zdrowe). To piękny, jeszcze młody (niepełne 2 lata) ale bardzo dorodny pies, który oprócz cech użytkowych posiada wiele sukcesów na wystawach psów. Jest już Młodzieżowym Championem Polski (7 x Zw. Mł.) oraz zdobywcą 6 x CWC, 1 CACIB, 2 x BOB. Sokół jest synem z ostatniego już miotu suki POLKA z Borowej Strągi która na wystawie międzynarodowej w Krakowie w czerwcu 2022 została wybrana Najpiękniejszym Weteranem Wystawy / Best Veteran..

Porady dla nowych właścicieli

Pierwsze dni szczeniaka w nowym domu z powodu braku pewnych informacji może być bardzo uciążliwe dla tego polecam poczytać o tym w poniższych poradach.

Szczeniak w nowym miejscu (domu) będzie brudzić. Nie robi tego ani świadomie, ani na złość właścicielom I to pewnie długo – są oczywiście psy, które przy  sprawnych i wyedukowanych właścicielach – naukę czystości opanują w kilka dni. Ale pod warunkiem, że właściciel wynosi malucha co godzinę – jeśli nie częściej. Bo szczenię szybko rośnie, szybko trawi, i co za tym idzie – musi też częściej korzystać z „toalety”. A że nie kontroluje, tak jak i niemowlak, własnej fizjologii – nie będzie tej toalety szukać dalej niż o krok lub dwa kroki od legowiska.

Mimo dostępnej wiedzy o zrachowaniach zwierząt zdarza się, że właściciel chce szczeniaka nauczyć czystości biciem lub wtykaniem pyszczka w to, co zabrudziło dywan lub podłogę. Pytam, czy matka zmieniając pieluchy bije nimi swoje dziecko po buzi, czy też w miarę spokojnie, gdy dziecko potrafi już siedzieć, wysadza je bardzo często na nocnik i chwali, gdy najpierw przypadkiem, jeszcze nieświadomie, nocnik zostanie wykorzystany właściwie?

Szczeniak będzie brudzić, ale jak długo? – to zależy tylko od jego przemiany materii, indywidualnego rozwoju i naszych umiejętności wychowawczych.

Szczenię będzie piszczeć, zwłaszcza w nocy. Na ogół zabieramy je od matki i rodzeństwa, gdy jeszcze jest niezdolne do samodzielnego życia. Gdyby takie szczenię nie potrafiło piszczeniem wzywać matki na ratunek, nie tuliło się podczas snu do niej czy rodzeństwa – zachowywałoby się nienormalnie. A my izolujemy to maleństwo i chcielibyśmy, aby w nocy dało nam spokojnie spać, w dzień – spokojnie pracować, a wieczorem spokojnie oglądać telewizję… Na początku nie ma tak dobrze – dziecko wychowywane w izolacji nie wyrośnie na normalnego człowieka. Pozostawiany w zbyt długiej samotności szczeniak straci szansę na głęboki związek emocjonalny z człowiekiem.

Zabieramy od suki szczeniaki właśnie wtedy, gdy ona przestaje karmić je tylko mlekiem. Gdyby został, matka przynosiłaby mu pokarm w pysku lub we własnym brzuchu. No to co musi zrobić szczenię, aby nie umrzeć z głodu? Musi skutecznie zwrócić na siebie uwagę naskakująs łapkami na matkę, liżąc ją w kąciku pyska czym prowokuje zwrócenie jedzenia z żołądka mamy lub dopaść do przyniesionej porcji mięsa, jednocześnie warczeniem odstraszając rodzeństwo od swojego obiadu.

Nie ma żadnego powodu, aby szczenię zachowywało się wobec nas inaczej gdyz pies zawsze traktuje Nas jako członka swojego stada tylko o trochę innym wyglądzie. Obawy, że naskakujący przy powitaniu człowieka szczeniak zachowuje się dominująco, są naprawdę niczym nieuzasadnione. To jest zachowanie absolutnie normalne. Jeśli nam taka forma komunikowania się nie odpowiada, musimy nauczyć malucha, że tylko za inne zachowanie, na przykład siadanie przy powitaniu, dostanie smakowity kąsek. Nauczyć, że dokładamy kolejne porcje, a nie odbieramy tej, która jest w misce.

Szczeniak będzie gryźć. Nasze ręce, buty i meble – tak długo, póki nie nauczymy go innych zachowań. Dziecko bierze wszystko do rączek, ucząc się kontrolowania zacisku pięści boleśnie szarpie matkę za włosy i nie chce przecież w ten sposób przejąć władzy w rodzinie! Szczeniak bada wszystko mlecznymi zębami. Dorosły pies cierpliwie znosi szczenięce zachowania i nie obawia się utraty własnej pozycji w stadzie. Szczeniaki – te siedmio- czy dziesięciotygodniowe karcone są przez dorosłych wyjątkowo – i żaden normalny pies nie obraża się na malca, nie ignoruje prośby o zabawę, o kontakt, nie wyrzuca za karę na godzinę z gniazda!

niezrozumienie istoty zachowania się szczeniaka powoduję Na szczęście bardzo rzadko, że kupiony w hodowli szczeniak zostaje zwrócony – i to czasem z pretensjami. A jak widzimy dobra komunikacja i przedstawienie tych zachowań przez dobrego hodowcę pozwoli popatrzeć na te czasami uciążliwe zachowanie szczeniaka z zupełnie innej perspektywy. Warto zainwestować czas i pewien wysiłek w tych początkowych tygodniach życia naszego pieska z Nami by potem cieszyć się jego towarzystwem przez lata. Pies zawsze odda z nawiązką to co daliśmy – co do tego możesz być pewien :0

W nowych domach

Treść